Kalkulator fotowoltaiczny

Sprawdź jaka wielkość instalacji powinna wystarczyć, aby spełnić Twoje zapotrzebowanie na prąd. Jeśli potrzebujesz konkretnej wyceny - zapraszamy do kontaktu. Przedstawimy Ci dokładny koszt biorąc pod uwagę Twoje indywidualne potrzeby i warunki.

Ile teraz płacisz miesięcznie za prąd?
200 zł
Zalecana moc instalacji:
Rocznie wyprodukujesz tyle prądu
Koszt brutto instalacji bez dotacji już od
Koszt instalacji z dotacją "Mój Prąd":
Koszt z ulgą termomodernizacyją 18% (w przypadku małżonków 32%)
Oszczędności
Tyle płacisz teraz za prąd rocznie
Tyle mógłbyś płacić rocznie za prąd z instalacją fotowoltaiczną
Oszczędności przez 25 lat
Dane przedstawione w kalkulatorze mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego. Koszt końcowy instalacji jest ustalany indywidualnie.

Koszty instalacji fotowoltaicznej to na start przeważnie kilkanaście tysięcy złotych. Dla wielu osób może być to duża kwota. Nasuwa się wtedy pytanie, czy to się opłaca? Jeśli panele zostaną zamontowane poprawnie to wtedy koszty początkowe zazwyczaj zwracają się w ciągu pierwszych lat. Trzeba też wziąć pod uwagę uwarunkowanie terenu na którym ma zostać zainstalowana instalacja. Obecnie środki na start możemy uzyskać na wiele sposobów. Pożyczki gotówkowe czy też dofinansowania z gmin to często wybierane opcje. Bardzo korzystnym rozwiązaniem jest też skorzystanie z dotacji “Mój Prąd”. Oszczędzimy dzięki temu 5000 zł. Warto również wspomnieć o uldze termomodernizacyjnej (18 lub 32% odliczone od PIT). Zastanawiasz się jak obliczyć zapotrzebowanie na prąd dla Twojego domostwa? Skorzystaj z naszego kalkulatora fotowoltaiki. Na bazie Twojej miesięcznej opłaty za prąd pokażemy Ci jaka moc instalacji powinna się u Ciebie sprawdzić. Jeśli potrzebujesz szczegółowej wyceny - serdecznie zapraszamy do kontaktu. Otrzymasz od nas konkretną i indywidualną wycenę, jaki sprzęt zostanie użyty. Weźmiemy też pod uwagę dodatkowy sprzęt np. pompy ciepła i akumulatory, stacje ładowania pojazdów.

kalkulator fotowoltaiczny instalacji paneli

Kalkulator fotowoltaiczny a roczna produkcja energii

Z pewnością wiesz już, że wykorzystanie paneli fotowoltaicznych to bardzo ekologiczne (energia ze słońca) i sprzyjające środowisku rozwiązanie. Ma to realny, pozytywny wpływ na powietrze i nasze otoczenie. Główną korzyścią dla której warto u siebie zainstalować taki system to znacząco obniżenie rachunku za prąd do minimum. Kalkulator opłacalności instalacji paneli fotowoltaicznych pokazuje dane przykładowe. Konkretna wycena musi być indywidualna. Jest tu sporo czynników do uwzględnienia m.in:

  • nachylenie dachu
  • położenie geograficzne
  • wielkość instalacji
  • stopień nasłonecznienia
  • jakość paneli, inwerterów i reszty sprzętu
  • kierunek skierowania ogniw

Jak widać duży wpływ na ilość wyprodukowanego prądu ma jakość paneli. W naszej firmie oferujemy Państwu tylko rozwiązania nowoczesne i sprawdzone, które przyniosą zadowalające efekty i duże oszczędności. Stawiamy na renomowanych producentów paneli i inwerterów. Posiadają długie gwarancje (nawet do 25 lat), co wpływa na wysoką odporność na warunki atmosferyczne (śnieg, wiatr). Ich jakość jest potwierdzona licznymi certyfikatami uznawanymi na całym świecie. Jeśli montujemy fotowoltaikę na dachu duże znaczenie ma nachylenie dachu. Sugerowanym kierunkiem ustawienia ogniw jest ich skierowanie w stronę południową. Stosuje się też ukierunkowanie na wschód / zachód jeśli wykorzystanie energii jest znacząco większe np. rano kiedy pracuje wiele maszyn. Warto też zadbać o solidny montaż, dzięki czemu na nasze panele nie będą padały zbędne cienie, które ograniczają produkcję.

Ile zaoszczędzisz dzięki fotowoltaice - kiedy się zwróci?

Już pierwsze miesiące zobaczysz różnicę w rachunkach za prąd. Finalny termin można obecnie skrócić korzystając z różnych form dofinansowania. Na dzień dzisiejszy dużą popularnością cieszy się program “Mój Prąd”. Wystarczy złożyć wniosek (pomożemy Ci) i możesz otrzymać nawet 5000 złotych brutto. W przypadku większości instalacji to kwota, która znacząco zmniejsza jej koszt. Jest też ulga termomodernizacyjna. W skrócie - możemy odpisać od PIT 18% lub 32% (w przypadku dwóch małżonków) kosztów instalacji. Można skorzystać z obu ulg i dotacji naraz, co dobrze pokazuje nasz kalkulator fotowoltaiki. Dzięki temu koszt zwrotu można skrócić nawet o 2,5 roku.

Instalacje dla firm

Najczęściej ludzie mówią o fotowoltaice w domach jednorodzinnych. Jest to też jednak świetny sposób na oszczędności w firmie lub gospodarstwie rolnym. Duże zapotrzebowanie energetyczne w przedsiębiorstwie staje się sporym problemem, kiedy ceny prądu rosną w górę. Skorzystanie z paneli fotowoltaicznych to dobry sposób, by przestać być zależnym od cen prądu. Dzięki temu firma może obniżyć swoje koszty i nadal oferować produkty i usługi w konkurencyjnych cenach. Na początek zachęcamy do sprawdzenia naszego kalkulatora instalacji fotowoltaiki. Jeśli chcesz poznać konkretne dane, indywidualnie dopasowane do Twoich potrzeb to zapraszamy do skontaktowania się z nami. Pokażemy Ci ile możesz zaoszczędzić. Panele to dobry sposób na wykorzystanie powierzchni takich jak dachy, wiaty, które wcześniej były nie wygospodarowane. W przypadku gdy mamy dużo gruntu dobrą opcją są również farmy fotowoltaiczne.

Copyright © 2020 solarekomax.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone