Fotowoltaika Zabrze panele i instalacje fotowltaiczne

Specjalizujemy się w instalacji fotowoltaiki w Zabrzu i okolicach. Wykorzystujemy panele fotowoltaiczne najwyższej jakości, dzięki którym zapewniasz sobie bezawaryjne działanie instalacjii przez długie lata. Szybki montaż instalacji i dostosowanie terminu do klienta, umożliwia błyskawiczne uruchomienie Twojej instalacji fotowoltaicznej.

Skontaktuj się z nami
fotowoltaika Zabrze panele fotowoltaiczne

Korzyści z paneli fotowoltaicznych w Zabrzu

Instalacje fotowoltaiczne cieszą się w Polsce rosnącą popularnością. Kolejne podwyżki cen energii sprawiają, że coraz więcej osób i firm decyduje się na montaż paneli przetwarzających promieniowanie słoneczne w prąd. Dzięki nim możliwie jest obniżenie rachunków za zużytą energię elektryczną i uzyskanie szeregu innych korzyści.

  • Oszczędność - fotowoltaika to rozwiązanie, które pomaga generować oszczędności, a to dlatego, że panele wytwarzają darmowy prąd ze słońca, dzięki czemu nie musisz dłużej ponosić kosztów związanych z używaniem urządzeń elektrycznych.
  • Niezależność od cen prądu - nawet jeśli ceny prądu idą w górę, Ty produkujesz energię samodzielnie
  • Brak hałasu
  • Zadbasz o ekologię - masz realny wpływ na jakość powietrza w Twojej okolicy
  • Estetyczny wygląd - możesz dopasować wygląd paneli do swojego dachu
  • Bezproblemowa i prosta obsługa - sama instalacja i montaż to jeden lub dwa dni robocze, a dbanie o panele sprowadza się do okresowego ich czyszczenia

Oszczędność i ochrona środowiska

W skład instalacji fotowoltaicznych wchodzą panele wytwarzające prąd stały oraz inwertery nazywane również falownikami. Ich zadaniem jest przetwarzanie prądu stałego na zmienny, wykorzystywany do zasilania urządzeń elektrycznych. Ilość wytwarzanej energii uzależniona jest od poziomu nasłonecznienia oraz mocy instalacji. Przy odpowiednio dobranej mocy, wysokość rachunków za zużyty prąd może obniżyć się nawet o 90%. Co istotne, niewykorzystana energia elektryczna jest automatycznie przesyłana do sieci i może zostać odebrana w ciągu 12 miesięcy. Takie rozwiązanie pozwala magazynować nadwyżkę energii w sezonie letnim i wykorzystać ją w czasie zimy, gdy dni są krótsze, a słońce krócej operuje na niebie.

Energia elektryczna w Polsce wytwarzana jest głównie przez kopalnie węglowe. Niestety podczas spalania paliw kopalnych do atmosfery dostają się duże ilości dwutlenku węgla, który przyczynia się do ocieplenia klimatu. Instalacje fotowoltaiczne wykorzystują odnawialne źródło energii, czyli słońce, a prąd wytwarzany przez panele jest czysty i ekologiczny. Montaż paneli fotowoltaicznych to rozwiązanie bezpieczne i przyjazne dla środowiska naturalnego, a im więcej instalacji uda się uruchomić, tym mniejsze będzie zapotrzebowanie na prąd wytwarzany ze spalania węgla.

Trwałość i bezobsługowość instalacji fotowoltaicznej

Instalacja fotowoltaiczna ma charakter całkowicie bezobsługowy. Coraz więcej firm zajmujących się montażem paneli oferuje dostęp do aplikacji, dzięki której użytkownik może w czasie rzeczywistym monitorować stan systemu oraz ilość wytwarzanej energii elektrycznej. Jest to rozwiązanie niezwykle praktyczne i komfortowe. Nowoczesne instalacje objęte są wieloletnią gwarancją, dlatego nie trzeba martwić się o ich uszkodzenie. Gwarancja na panele wynosi zwykle 25 lat, a na inwerter 10-12 lat. To wystarczająco długo, biorąc pod uwagę, że okres zwrotu z tego rodzaju inwestycji szacuje się na 5-6 lat.

Duża konkurencyjność na rynku fotowoltaiki sprawia, że jakość usług świadczonych przez firmy zajmujące się montażem instalacji jest bardzo wysoka. Większość firm zapewnia swym klientom kompleksowe usługi obejmujące doradztwo, przygotowanie wyceny, montaż instalacji oraz jej serwisowanie. Pracownicy firm pomagają również dokonać zgłoszenia u operatora dostarczającego prąd, a także złożyć wniosek o dofinansowanie inwestycji w ramach rządowego programu "Mój prąd".

panele fotowoltaiczne zabrze

Fotowoltaika Zabrze czy to się opłaca? Spójrzmy na fakty. W tych częściach Polski mamy do czynienia z dużym nasłonecznieniem. W skali roku to około 1000 kWh. Taka ilość zaspokoi potrzeby nie tylko domów jednorodzinnych, ale nawet większych hali produkcyjnych dla firm.

Panele fotowoltaiczne

Panele fotowoltaiczne to urządzenia, które pozwalają pozyskać energię ze słońca. Dzięki inwerterom możemy ją zamienić na energię, którą wykorzystują wszystkie elektryczne sprzęty i urządzenia. Taki zestaw fotowoltaiczny przyłączony jest do instalacji elektrycznej budynku. Dzięki temu prąd w gniazdkach jest zdecydowanie tańszy, a po kilku latach praktycznie darmowy. Co więcej, wybierając panele od renomowanych producentów z najwyższej półki możemy otrzymać nawet 25 lat gwarancji pracy.

Inwertery (falowniki)

Inwerter przekształca napięcie stałe na napięcie zmienne. W większości przypadków wejściowe napięcie stałe jest zazwyczaj niższe, natomiast wyjściowe napięcie zmienne jest równe napięciu sieciowemu 120 V lub 240 V, w zależności od kraju. Inwerter może być zbudowany jako samodzielny sprzęt do zastosowań takich jak energia słoneczna, lub do pracy jako zapasowe źródło zasilania z akumulatorów, które są ładowane oddzielnie.Inna konfiguracja jest wtedy, gdy jest on częścią większego obwodu, takiego jak zasilacz lub UPS. W tym przypadku, inwerter wejście DC jest z prostowanego prądu przemiennego w PSU, podczas gdy z albo prostowanego prądu przemiennego w UPS, gdy jest zasilanie, i z akumulatorów, gdy jest awaria zasilania.

Pompy ciepła

Pompa ciepła to urządzenie elektryczne, które pobiera ciepło z jednego miejsca i przenosi je do innego. Pompa ciepła nie jest nową technologią; jest używana na całym świecie od dziesięcioleci. Lodówki i klimatyzatory są powszechnymi przykładami tej technologii.Pompy ciepła przekazują ciepło poprzez cyrkulację substancji zwanej czynnikiem chłodniczym w cyklu parowania i skraplania. Sprężarka pompuje czynnik chłodniczy pomiędzy dwiema wężownicami wymiennika ciepła. W jednej z wężownic czynnik chłodniczy jest odparowywany pod niskim ciśnieniem i absorbuje ciepło z otoczenia. Następnie czynnik chłodniczy jest sprężany w drodze do drugiej wężownicy, gdzie skrapla się pod wysokim ciśnieniem. W tym momencie uwalnia ciepło, które pochłonął wcześniej w cyklu.

Stacje ładowania

Jeżeli masz samochód elektryczny, ta opcja jest idealna dla Ciebie. Posiadając w domu stację ładowania, możesz zasilać ją prądem z fotowoltaiki. Dzięki temu, i tak niskie już koszty używania samochodu elektrycznego zostaną dodatkowo zminimalizowane. Takie rozwiązanie powoduje, że oszczędzasz podwójnie, a także dbasz o środowisko. Do tego, nie musisz martwić się tym, żeby jechać do punktu ładowania- wystarczy podłączyć auto do ładowarki nie wychodząc z domu.

Panele fotowoltaiczne, ogniwa, inwertery w Zabrzu

Minimalne koszty produkcji energii

Jak już wspomnieliśmy, energia słoneczna nie wymaga do działania żadnego zasilania z zewnątrz, dlatego też koszty jej utrzymania i produkcji energii są praktycznie zerowe. Jedynym kosztem związanym z wykorzystaniem energii słonecznej jest produkcja i montaż komponentów. Oznacza to, że pomimo dużej inwestycji początkowej, nie ma dodatkowych kosztów związanych z jej użytkowaniem, więc instalacja szybko się zwraca.

Mniejsze straty energii podczas transportu na duże odległości

Straty podczas transportu i dystrybucji energii rosną wraz z odległością pomiędzy punktami produkcji i dostaw. Chociaż straty te nie są bardzo duże, mają wpływ na wydajność instalacji na obszarach gęsto zaludnionych.

Z drugiej strony, w przypadku indywidualnej instalacji paneli fotowoltaicznych na dachach, odległości te ulegają drastycznemu skróceniu, co zwiększa wydajność systemu elektroenergetycznego.

Wszechstronność instalacji fotowoltaicznej

Łatwość i prostota instalacji oznacza, że można ją zainstalować niemal wszędzie, wykorzystując zarówno pionowe, jak i poziome przestrzenie bez określonego przeznaczenia. Ten aspekt, wraz z modułowością i elastycznością systemu, ułatwia instalację małych projektów solarnych z dodatkową zaletą, że instalacja może być rozbudowywana w zależności od potrzeb w danym momencie.

Jednak najbardziej interesującą zaletą jest możliwość dostarczania energii elektrycznej w odległych lokalizacjach, gdzie koszt instalacji elektrycznych linii dystrybucyjnych jest zbyt wysoki lub niewykonalny.

Produkcja energii zbiega się z okresami maksymalnego zapotrzebowania

Okresy największego zapotrzebowania na energię koncentrują się w przedziałach czasowych od 11:00 do 16:00 oraz w mniejszym stopniu od 20:00 do 23:00. W systemach opartych na stałej produkcji energii przez elektrownie, cena energii gwałtownie wzrasta w okresach szczytowego zapotrzebowania. Z kolei w przypadku energii słonecznej produkcja energii osiąga maksimum w okresie, w którym zapotrzebowanie jest największe. W rzeczywistości, na rynkach energii elektrycznej z dużą produkcją energii słonecznej, dodatkowa podaż energii w godzinach szczytu może obniżyć ceny energii elektrycznej w godzinach południowych do poziomu zbliżonego do cen w godzinach nocnych.

Kryształ tego typu krzemu jest hodowany w skomplikowanym procesie, w wyniku którego powstaje długi pręt. Następnie pręt ten jest cięty na płytki, z których powstają ogniwa słoneczne. Monokrystaliczne panele słoneczne są znane z najwyższej wydajności w standardowych warunkach testowych w porównaniu do pozostałych 2 typów ogniw słonecznych. Obecnie dostarczana sprawność monokrystalicznych paneli słonecznych wynosi 22-27%. Panel monokrystaliczny można rozpoznać po zaokrąglonych krawędziach i ciemnym kolorze.

Panele słoneczne wykonane z polikrystalicznych ogniw słonecznych, zwanych również ogniwami polikrystalicznymi są nieco mniej wydajne niż te wykonane z monokrystalicznych ogniw słonecznych. Wynika to z charakteru produkcji. Krzem nie jest uprawiany jako pojedyncze ogniwo, ale jako blok kryształów. Bloki te są następnie cięte na płytki w celu wyprodukowania pojedynczych ogniw słonecznych. Obecnie dostarczana wydajność polikrystalicznych paneli słonecznych wynosi 15-22%. Polikrystaliczny panel słoneczny można rozpoznać po kwadratowym przekroju i niebieskim kolorze.

Niektórzy ludzie wybierają wygląd pewnych typów paneli słonecznych zamiast innych - jest to kwestia osobistych preferencji. Z reguły panele cienkowarstwowe wyglądają bardziej jednolicie i niektórzy uważają, że to właśnie one wyglądają najlepiej, chociaż zajmują znacznie więcej miejsca ze względu na niższą sprawność przetwarzania.

Wpływ na środowisko naturalne

Produkcja energii słonecznej nie generuje hałasu, co jest ważnym aspektem, który należy wziąć pod uwagę w przypadku instalacji na terenach miejskich. Nie generuje również żadnych odpadów, ponieważ nie wymaga konserwacji, a jej okres użytkowania jest znacznie dłuższy niż innych systemów produkcji energii. W rzeczywistości, panele słoneczne są zaprojektowane tak, aby wytrzymać wpływ środowiska w ekstremalnych sytuacjach pogodowych.

Poprawa bezpieczeństwa sieci energetycznej

Jest to ważna pośrednia korzyść, która ma bezpośredni wpływ na wydajność sieci energetycznej w przypadku powszechnych problemów z przerwami w dostawie prądu i spadkami napięcia. Możliwość wprowadzenia energii słonecznej z tysięcy lub nawet milionów indywidualnych centrów produkcji energii zwiększa bezpieczeństwo sieci energetycznej przed przeciążeniami lub pożarami w podstacjach transformatorowych.

Systemy solarne pozyskują czystą energię z promieniowania słonecznego. Instalacja paneli słonecznych w Twoim domu pomaga w walce z emisją gazów cieplarnianych i zmniejsza naszą wspólną zależność od paliw kopalnych. Tradycyjna energia elektryczna jest pozyskiwana z paliw kopalnych, takich jak węgiel i gaz ziemny. Kiedy paliwa kopalne są spalane w celu wytworzenia energii elektrycznej, emitują szkodliwe gazy, które są główną przyczyną zanieczyszczenia powietrza i globalnych zmian klimatycznych. Paliwa kopalne są nie tylko szkodliwe dla środowiska, ale również są zasobem ograniczonym. Z tego powodu ich cena podlega ciągłym wahaniom i może wzrosnąć w krótkim czasie.

Energia odnawialna poprawia również zdrowie publiczne. Elektrownie węglowe i gazowe wytwarzają zanieczyszczenia powietrza i wody, które są szkodliwe dla zdrowia ludzkiego. Jednak zastąpienie paliw kopalnych odnawialnymi źródłami energii, takimi jak energia słoneczna, może zmniejszyć przedwczesną umieralność, jak również ogólne koszty opieki zdrowotnej.

Chociaż produkcja paliw kopalnych wymaga znacznych zasobów wody i powoduje jej zanieczyszczenie, energia słoneczna nie wymaga wody do działania. Tak więc, energia słoneczna nie tylko nie zanieczyszcza zasobów wodnych, ale również nie obciąża światowych zasobów wody.

Energia słoneczna sprawdza się również w czasie suszy lub fali upałów. Węgiel, gaz ziemny i energia jądrowa zużywają duże ilości wody do chłodzenia. Podczas fal upałów lub poważnych susz, jakich doświadczyliśmy w ostatnich latach, wytwarzanie energii elektrycznej jest zagrożone. Jednak systemy solarne nie wymagają wody do wytwarzania energii elektrycznej.

Stan dachu

Przed zakupem paneli słonecznych należy dokonać profesjonalnego przeglądu dachu. Panele słoneczne są z reguły montowane na dachu i będą stanowiły dodatkowy ciężar. W zależności od liczby potrzebnych paneli, ciężar ten może być znaczny. Waga przeciętnego panelu słonecznego wynosi około 20 kg.

Domy zbudowane w drugiej połowie XX wieku będą najprawdopodobniej miały mocniejszy dach niż te zbudowane wcześniej. Starsze domy z pewnością będą musiały zostać zbadane w tym celu: należy ocenić nie tylko konstrukcję dachu, ale także jego stan. Dachy mogą być narażone na gnicie, uszkodzenia i zarobaczenie; korniki nie są rzadkością - zwłaszcza w starszych konstrukcjach dachowych - i zmniejszają wytrzymałość podpór dachowych. Drewno mogło zgnić z biegiem czasu, a starsze dachy mogą wymagać zainstalowania dodatkowych rozpórek w celu ich wzmocnienia.

Niektóre firmy produkujące kolektory słoneczne oferują bezpłatną inspekcję, z której należy skorzystać.

Czy montaż fotowoltaiki w Zabrzu przyniesie korzyści?

Czy dom znajduje się w odpowiednim miejscu do wykorzystania energii słonecznej?

Faktem jest, że niektóre budynki nie skorzystają z paneli słonecznych, ponieważ nie są one zlokalizowane w odpowiednim miejscu lub pozycji. W obszarze zabudowanym, otaczające wysokie budynki, drzewa i inne przeszkody mogą sprawić, że panele słoneczne będą nieefektywne. Poproś dostawcę instalacji paneli słonecznych o ocenę domu i jego przydatności dla energii słonecznej.

Słońce świeci na różne części domu w różnym czasie. Idealnie, panele słoneczne muszą być ustawione tak, aby uzyskać największą ekspozycję na światło słoneczne w odpowiednim czasie. Należy również wziąć pod uwagę mniejsze drzewa, które z czasem będą rosły, co ludzie często pomijają.

Zużycie energii

Wielkość domu i liczba pokoi w nim będzie miała wpływ na zużycie energii elektrycznej, podobnie jak liczba osób, które tam przebywają. Ponadto, energia elektryczna może być używana do ogrzewania, a więc liczba obsługiwanych urządzeń będzie miała wpływ.

Kiedy dostawcy instalacji paneli słonecznych przyjeżdżają do domu, upewnij się, że mogą zobaczyć roczne rachunki za energię elektryczną, ponieważ pokaże to średnie zużycie dla gospodarstwa domowego. Zawsze upewnij się, że system, który ma być zainstalowany będzie w stanie obsłużyć każdy prawdopodobny wzrost wykorzystania - powiedzmy dodanie dodatkowych pokoi lub rodziny - tak, że jest trochę swobody na przyszłość.

Doświadczenie

Przy zatrudnianiu każdego rodzaju wykonawcy, doświadczenie jest zawsze kluczem. Jednak, gdy idzie słonecznej, istnieje wiele nowych firm wyskakuje, aby dostać się do tej rozwijającej się branży, więc chcesz się upewnić, że idziesz z kimś, kto został zainwestowany w słonecznej, zanim to było modne i nauczył się z doświadczenia, jak dostarczyć najlepsze w jakości i usług.

Przystępność cenowa

Fotowoltaika i czerpanie z energi słonecznej jest inwestycją, ale istnieje wiele sposobów, aby instalacja paneli słonecznych bardziej przystępne cenowo bez utraty jakości. Szukaj firmy, która oferuje stawki, które są konkurencyjne. Należy również szukać firmy, która jest zaznajomiona z opcjami płatności i możliwości zwrotu kosztów w Twojej okolicy, takich jak pożyczki na zieloną energię lub ulgi podatkowe. Istnieje wiele sposobów na zaoszczędzenie pieniędzy podczas korzystania z energii słonecznej i chcesz pracować z firmą, która może pomóc Ci skorzystać z tych możliwości.

Pamiętając o tych cechach przy wyborze firmy do instalacji paneli słonecznych, nie można się pomylić. Wybierając firmę z branży solarnej, koniecznie sprawdź Aneva Solar, lokalną firmę zajmującą się instalacją paneli słonecznych w Scottsdale, AZ, która słynie z najwyższej jakości usług i jakości!

Copyright © 2020 solarekomax.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone