Fotowoltaika Tarnowskie Góry panele i instalacje fotowltaiczne

Nasi specjaliści wykonają profesjonalną instalację fotowoltaiczną nawet w jeden dzień. Fotowoltaika w Tarnowskich Górach to najlepszy sposób na znaczne obniżenie rachunków za prąd. Panele fotowoltaiczne najwyższej jakości mają gwarancję nawet na 25 lat. To świadczy o tym, że fotowoltaika to pewna inwestycja, która może zwrócić się nawet po 4-5 latach. Aby przyspieszyć okres zwrotu polecamy skorzystać z dotacji "Mój Prąd" oraz innych form dofinansowań i ulg.

Montaż paneli to również świetne rozwiązanie, które przydaje się w przedsiębiorstwach. Możesz odciążyć instalacje elektryczne i utrzymać konkurencje ceny, niezależnie od podwyżek ceny za prąd. Nie potrzeba do tego powiększać działki. Skorzystaj z niewykorzystanej powierchni na dachu lub wiatach.

Skontaktuj się z nami
fotowoltaika tarnowskie góry instalacje

Korzyści z paneli fotowoltaicznych w Tarnowskich Górach

  • Oszczędność - fotowoltaika to rozwiązanie, które pomaga generować oszczędności, a to dlatego, że panele wytwarzają darmowy prąd ze słońca, dzięki czemu nie musisz dłużej ponosić kosztów związanych z używaniem urządzeń elektrycznych.
  • Niezależność od cen prądu - posiadając panele fotowoltaiczne dużym komfortem jest fakt, że podwyżki cen prądu są bez znaczenia. Nie ważne ile on kosztuje. Ty zawsze możesz cieszyć się prądem za darmo, dlatego nie musisz już stresować się kolejnymi zmianami cen dostawców.
  • Szybki montaż - cały proces zakładania fotowoltaiki jeden, czasem dwa dni, dzięki czemu nie musisz długo czekać na realizację swoich planów i szybko cieszyć się prądem, który będzie dzięki niej wytworzony.
  • Brak hałasu - panele podczas pracy nie wytwarzają żadnego dźwięku, dzięki czemu możesz mieć darmowy prąd jednocześnie nie przeszkadzając sąsiadom i otoczeniu.
  • Ekologiczność - jest to rozwiązanie bezpieczne dla przyrody, ponieważ nie wytwarza żadnych zanieczyszczeń. Dlatego świetnie sprawdzi się, jeśli chcesz dbać o naturę. Co więcej, wytworzona energia jest odnawialna i zrównoważona, a więc nigdy jej nie zabraknie, w przeciwieństwie do innych paliw, np. kopalnych.
  • Wygląd - dzięki temu, że technologia stale się rozwija, wygląd paneli także się zmienia. Dzisiaj, są one wykonane bardzo estetyczne, z dbałością o szczegóły, dlatego jeśli dobrze dopasujesz je do domu, mogą one stanowić ozdobę dachu. Przeważnie są w kolorze czarnym, dlatego mogą świetnie wtapiać się w kolor dachówki.
  • Bezproblemowe - instalacja nie wymaga konserwacji ani uciążliwej pielęgnacji. Poszczególne jej części są mało awaryjne ze względu na to, że nie są ruchome, co chroni przed nieprzewidzianymi wydatkami. Wystarczy raz na jakiś czas wyczyścić panele i usunąć z nich kurz, liście czy inne osady, aby cieszyć się ich nienagannym działaniem.
panele fotowoltaiczne solarne tarnowskie góry

Fotowoltaika Tarnowskie Góry czy to się opłaca? Spójrzmy na fakty. W tych częściach Polski mamy do czynienia z dużym nasłonecznieniem. W skali roku to około 1000 kWh. Taka ilość zaspokoi potrzeby nie tylko domów jednorodzinnych, ale nawet większych hali produkcyjnych dla firm.

panele fotowoltaiczne tarnowskie góry

Panele fotowoltaiczne

Panele fotowoltaiczne to urządzenia, które pozwalają pozyskać energię ze słońca. Dzięki inwerterom możemy ją zamienić na energię, którą wykorzystują wszystkie elektryczne sprzęty i urządzenia. Taki zestaw fotowoltaiczny przyłączony jest do instalacji elektrycznej budynku. Dzięki temu prąd w gniazdkach jest zdecydowanie tańszy, a po kilku latach praktycznie darmowy. Co więcej, wybierając panele od renomowanych producentów z najwyższej półki możemy otrzymać nawet 25 lat gwarancji pracy.

inwertery falowniki

Inwertery (falowniki)

Inwerter to bardzo ważny element całej instalacji fotowoltaicznej. Jego działanie polega na zmianie prądu stałego, który produkują panele, na prąd, który wykorzystują urządzenia w Twoim domu. Dobór tego urządzenia jest zależny od zastosowanej powierzchni paneli, a dokładniej od maksymalnej mocy, którą generują. Obydwa elementy muszą być dobrane tak, aby zapewniały najlepszą jakość pracy - tylko wtedy zagwarantowane jest poprawne działanie instalacji.

pompy ciepła

Pompy ciepła

Jednym z bardzo popularnych rozwiązań jest połączenie fotowoltaiki z pompą ciepła. Możesz ją wybrać, jeśli zależy Ci, aby panele były jak najbardziej oszczędne. To rozwiązanie pozwala na efektywniejsze ogrzewanie domu oraz powoduje zwiększenie procentu wykorzystywanej energii, nawet o kilkanaście procent. Zasada działania jest bardzo prosta. Pompa ciepła to urządzenie, które pozwala na pobieranie ciepła ze źródeł o niższej temperaturze i przekazywanie go do źródeł o wyższej temperaturze.

stacje ładowania

Stacje ładowania

Jeżeli posiadasz samochód elektryczny, ta opcja jest idealna dla Ciebie. Posiadając w domu stację ładowania, możesz zasilać ją prądem z fotowoltaiki. Dzięki temu, i tak niskie już koszty używania samochodu elektrycznego zostaną dodatkowo zminimalizowane. Takie rozwiązanie powoduje, że oszczędzasz podwójnie, a także dbasz o środowisko. Do tego, nie musisz martwić się tym, żeby jechać do punktu ładowania- wystarczy podłączyć auto do ładowarki nie wychodząc z domu.

Panele fotowoltaiczne, ogniwa, inwertery w Tarnowskich Górach

Ważną zaletą fotowoltaiki jest fakt, że można uzyskać dofinansowanie na instalację. Dzięki temu koszt całej inwestycji jest znacznie niższy, a Ty bez ponoszenia dużych wydatków możesz cieszyć się czystym prądem i tym, że nie zanieczyszczasz środowiska. Możesz uzyskać dotację "Mój Prąd" lub niskooprocentowaną pożyczkę na zakup. Warto zainteresować się tym tematem, ponieważ pozwala to znacząco obniżyć cenę paneli.

Kolejnym plusem jest możliwość odliczenia od podatku instalacji fotowoltaicznej, co powoduje, że opcja ta jest jeszcze bardziej korzystna finansowo. Pozwala obniżyć podatek, a więc generuje kolejne oszczędności. Dzięki niej możesz uzyskać zwrot nawet w wysokości kilkunastu/kilkudziesięciu tysięcy złotych. Jeśli chcesz poznać przykładowe obliczenia i ile możesz zaoszczędzić to sprawdź ten kalkulator fotowoltaiczny. Co więcej, jak już wcześniej wspomnieliśmy, fotowoltaika to rozwiązanie ekologiczne, a to dlatego, że nie wytwarza ona dwutlenku węgla ani żadnych odpadów. Dodatkowo, aby poprawnie działała nie wymaga także użycia wody. Jak widać- jest to rozwiązanie przyjazne naturze.

Kilka czynników, które mają wpływ na wydajność fotowoltaiki
Czynnik Opcje
Moc nominalna paneliNajczęściej ok. 330 Wp
Nachylenie dachuPochyły lub prosty
UmiejscowienieDach lub grunt
Ukierunkowanie paneliwschód, zachód, południe, północ
Zacienienienp. z drzew, liście, kominy
Copyright © 2020 solarekomax.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone